Tallinnas toimus alkoholi tarvitanud sõidukijuhtide rehabiliteerimise teemaline seminar

Mitmel aastal on Politsei- ja Piirivalveamet koostöös MTÜga Eesti Liikumiskäitumise Arenduskeskus korraldanud infopäeva riskikäitumise juhtide rehabiliteerimisest. Sel aastal toimus infopäev 25 mail seminarina "Alkoholi tarvitanud sõidukijuhtide rehabiliteerimine rahvusvahelisele ja Eesti kogemusele tuginedes“.

Seminaril käsitleti laia valikut liikluspsühholoogiat puudutavaid teemasid: miks on oluline liikluspsühholoogiline ja -meditsiiniline lähenemine liiklusrikkujatele, milles seisneb liikluspsühholoogiline sekkumine.

Arutleti ka teemal, millised on liikluspsühholoogilise ja -meditsiinilise hindamise kriteeriumid ehk millest lähtuda olukorras, kus liiklusrikkumise toimepaneku ja hindamisele saatmise järel tuleb isikutele juhiluba tagastamata jätta. Eriti puudutab teema alkoholi ja teiste meelemürkide mõju all juhtimiselt tabatud isikuid ning retsidiivseid juhte, juhtimisõiguseta juhtimiselt tabatud isikuid ja liiklusõnnetuse sündmuskohalt lahkunud juhte.

Seminaril esinesid liikluspsühholoogia alased spetsialistid Thomas Wagner ja Birgit Kollbach Saksamaalt, kelle ettekandeid illustreerisid näited Saksamaa liikluspsühholoogilises praktikas saadud tulemused.

Praktikas selgunu haakub ka Eestis valminud projekti "Lubatud alkoholi piirmäära ületanud mootorsõidukijuhtide suunamine nõustamisprogrammi" pilootversioonis saadud tulemustega. 

Seminaril esinenud liikluspsühholoogide Thomas Wagneri esitlusi saad vaadata SIIT ja SIIT ning Birgit Kollbachi esitlust SIIT.

 

13 aastat
liikluspsühholoogilist nõustamist
17 aastat
riskivältimise koolitusi
2471
läbiviidud koolitust
43049
edukalt läbinut